2019 – Katasztrófavédelmi képzés
Annak érdekében, hogy polgári védelmi feladatainkat is folyamatosan és hatékonyan tudjuk ellátni, felkészítő tréninget indítunk jelenlegi és leendő önkénteseinknek, akik szeretnének bekapcsolódni katasztrófavédelmi tevékenységünkbe. A jelentkezés határideje 2019. január 14.
A kurzus legfontosabb tudnivalóiról az alábbi linken található felhívásban lehet tájékozódni.
2018 – EU ModEX, Bukarest
Október 14-18 között zajlott az Európai Mechanizmus eddigi legnagyobb és legkomplexebb egészségügyi katasztrófagyakorlata. A Bukarestben megrendezett gyakorlaton, mintegy 2000 egészségügyi szakember vett részt. Szervezetünk 2 egészségügyi modulban is jelen volt a gyakorlaton.
A résztvevők száma mellett, más szempontokból is első volt ez a moduláris gyakorlat:
– ez volt az első olyan alkalom, ahol egy országos szintű gyakorlatba integrálták a Mechanizmus moduljait
– szintén először fordult elő, hogy az egészségügyi csapatok teljes palettája részt vett ugyanazon a gyakorlaton
– először vett részt aktívan a brüsszeli Veszélyhelyzet-kezelési Koordinációs Központ gyakorlaton
– ilyen nagy létszámú Uniós Polgári Védelmi Szakértői Csapat soha nem állt fel egy gyakorlatra
Az alábbi linken érhető el a gyakorlatról készült hivatalos videó:
https://www.youtube.com/watch…
Az elmúlt évben Szervezetünknek lehetősége volt bekapcsolódnia abba a kezdeményezésben, amelynek célja egy tábori kórházi kapacitás felállítása az Európai Polgári Védelmi Mechanizmus számára. Ez az Egészségügyi Világszervezet (WHO) besorolása szerinti 3-as típusú sürgősségi egészségügyi csapatot jelenti. Ilyen minősítéssel a világon jelenleg egyedül az Izraeli Védelmi Erők rendelkeznek. A romániai gyakorlaton állt fel először az Európai Moduláris Tábori Kórház csapata és hajtott végre első bevetését. Ez a lépés fontos mérföldkő az európai kapacitás kialakításának folyamatában.
2018 – Kiürítési gyakorlat, Gödöllő
A Gödöllői Katasztrófavédelmi Kirendeltség kiürítési gyakorlatot tartott a Premontrei Gimnáziumban. Ennek keretében Szervezetünk az önkéntességről tarthatott figyelemfelhívó előadást a diákoknak, illetve az újraélesztés alapjait mutatta meg az érdeklődőknek. A szimulált szkenárió szerint tűz ütött ki az iskolában és néhány tanuló az egyik teremből nem tudott kimeneküli. Szervezetünk 2 mentőegysége, a tűzoltókkal együttműködve, részt vett részt a sérültek ellátásban.
2018 – Törzsvezetési gyakorlat, Galgamácsa
Szervezetünk Központi Katasztrófavédelmi (polgári védelmi) Csoportja törzsvezetési gyakorlaton vehetett részt Galgamácsán a Gödöllői Katasztrófavédelmi Kirendeltség meghívására. A gyakorlaton önkénteseink megfigyelhették, hogy egy településen árvíz esetén hogyan kerülnek riasztásra az illetékesek, hogyan áll fel egy a vezetési törzs, illetve hogyan zajlik a védelmi és elhárítási munkálatok megszervezése.
2018 – Katasztrófavédelmi képzés
80 órás katasztrófavédelmi (polgári védelmi) alapképzésünket 2018-ban is megtartottuk. A tanfolyam záró gyakorlatán részt vett az osztrák johanniták egy keresőkutyás csapata és egy mentőegysége, a Máltai Mentőszolgálat 2 egysége és a MAGOR egyesülettől egyik kollégája is. külön öröm volt, hogy a kistarcsai Evangélikus Papnék Johannita Szeretetotthonát is bevonhattuk a gyakorlatunkba.
2017 – EURACARE Flight&Shelter
Szervezetünk 2 munkatársa is bekerült a EURACARE Flight&Shelter nemzetközi modulba, amely öt európai ország (finn, német, szlovák, osztrák és magyar) együttműködéséből álló légi evakuációs kapacitás. Aktiválása esetén egyszerre mintegy 90 fő kimenekítésére képes, emellett mintegy 100-150 fő bajbajutott átmeneti menedék ellátást (épületben, vagy sátrakban) is képes ellátni. Könnyű és középsúlyos sérültek szállítása mellett folyamatos pszicho-szociális segítséget is tud nyújtani a modul. A modul a hét minden napján 0-24 órában elérhető és aktiválható az Európai Katasztrófavédelmi Mechanizmus Veszélyhelyzet-kezelési Koordinációs Központján keresztül. Az állomány jelenleg felkészítés alatt van, teljes kapacitásában a 2018 januárjában Dániában megrendezésre kerülő EU ModEX gyakorlaton mutatkozik be először.
2017 – Katasztrófavédelmi képzés
80 órás alapfokú tanfolyamunkat a Máltai Szeretetszolgálat Vészhelyzet-kezelési Munkacsoport munkatársaival közösen szervezetük és bonyolítottuk el. A képzést lezáró katasztrófavédelmi gyakorlat videóját az alábbi linken lehet elérni:
2014 – Németországi katasztrófagyakorlat
A német (és osztrák) K9-es egységekkel történt sikeres együttműködés után Szervezetünk meghívást kapott a német johanniták Nemzetközi Segítségnyújtás tagozatának (The Johanniter – International Assistance) speciális gyorsreagálású mentőegységeinek éves katasztrófagyakorlatára, amelyre egy szászországi katonai kiképző bázison került sor. A komplex gyakorlat során szervezetünk delegáltjainak lehetősége nyílt belepillantani a német johanniták vészhelyzet kezelési mechanizmusába.
2014 – Keresőkutyás gyakorlat
A német johanniták Nemzetközi Segítségnyújtás tagozata (The Johanniter – International Assistance) tréninggel egybekötött gyakorlatot tartott Jászberényben K9-es kutató-mentő egységeinek. Szervezetünk munkatársainak és önkénteseinek alkalmuk nyílt a német és osztrák kollégákkal együtt dolgozni. A német testvérszervezetünk az alábbi feladatokban kérte Szervezetünk segítségét:
- logisztikai háttér biztosítása (például K9-es egységek transzportja a repülőtérről a gyakorlat helyszínére)
- KIM mentőegységünk és elsősegélynyújtóink részvétele a gyakorlaton
Ezen kívül oktatóink és a német trénerek közös továbbképzést tartottak a mentéstechnikai eszközök használatáról.
2013 – Dunai árvíz
Munkánk két fő területre összpontosult: a kezdeti időszakban Nagymaros térségben voltunk jelen, majd az árvíz továbbvonulásakor Bajára összpontosítottuk erőforrásainkat.
- Sződligeti szociális otthon kitelepítésének előkészítése
- Nagymaroson 9 napon keresztül 0-24 órás ellátása a Nagymaros térségben védekező lakosságnak és hivatásos állománynak
- Baján a Máltai Szeretetszolgálattal közös iroda, koordinációs központ felállítása és üzemeltetése 2 hónapon keresztül
- Kárfelmérés Baján, Budakalászon
- Falszárítógépek kihelyezése, ellenőrzése Baján
- Közös újjáépítési projekt a német johannitákkal, annak koordinálása Baján, Budakalászon, Kisbajcson és Neszmélyen
2012 – Önkéntesek árvízvédelmi képzése
A szentendrei tűzoltólaktanyában megrendezésre került képzés fókuszában az árvízi védekezésre való felkészítés volt. Az elméleti oktatás és gyakorlati oktatást Horváth Nándor tű. alezredes segítségével zajlott le.
2011 – Vörösiszap katasztrófa
- A vörösiszap katasztrófa során a Máltai Szeretetszolgálat irányítása alatt, önkénteseink a lakosság és a védekező állomány ellátásban (ú.n. teajárt) vett részt
2010 – Tiszai árvíz
- A Johannita Segítő Szolgálat munkája főként Felsőzsolcára koncentrálódott, de a két hónapos folyamatos jelenlétünk során több tevékenységünk a környező településekre (Szikszó, Onga, Arnót) is kiterjedt
- Sérültek elsősegély ellátása
- A Máltai Szeretetszolgálattal közös iroda, koordinációs központ felállítása és üzemeltetése Felsőzsolcán
- Kitelepítettek ellátása
- Kárfelmérés, kármentesítés, takarítás és fertőtlenítés
- Pszichológiai, lelki intervenció és támogatás
- Falszárítógépek kitelepítése, ellenőrzése
- Adományosztás, élelmiszerosztás
- Ingóság pótlás
2010 – Bodajki áradás
A település ellátása munkaruhákkal és élelmiszerrel,
2005 – Nyikó menti áradás
- az újjáépítési munkálatok anyagi támogatása és koordinálása
- az egyik elpusztult híd helyreállítása
1998 és 2001 – Tiszai árvíz
- humanitárius szállítmányok az árvíz sújtotta településekre
- az érintett települések gyermekeinek táboroztatása
- az újjáépítési munkálatok anyagi támogatása és koordinálása
1999 – Délszláv háború
- tetovói (Macedónia) menekülttábor támogatása
- gyermekorvosi ellátás a tetovói (Macedónia) menekülttáborban
These services will offer you research authors in many different genres.